Szkoła rysunku VERSO istnieje od 2004 roku, jednak nauczaniem rysunku zajmujemy się od 1999r.

Realizujemy program odpowiadający wymaganiom na egzaminach wstępnych na Wydziałach Architektury, Urbanistyki, Inżynierii Wzornictwa i Architektury Wnętrz (Kraków, Wrocław, Gliwice, Warszawa, Gdańsk i inne). Specyfika egzaminów na tych uczelniach znacząco się różni, jednak doświadczenie zdobyte w czasie wieloletniej praktyki pozwoliło nam wypracować skuteczny system, przekładający się na wysoką zdawalność.

Od roku 2012 w szkole prowadzone są zajęcia przygotowujące do egzaminów wstępnych na Akademie Sztuk Pięknych. Ich program skupia się w podobnym stopniu na ogólnoplastycznym rozwoju jak przygotowaniem pod kryteria konkretnych, wybranych kierunków. W ramach zajęć realizowane są prace rysunkowe, malarskie, projektowe oraz tworzone są przestrzenne modele.

Poza kursem rysunku, w szkole prowadzone są także zajęcia z geometrii wykreślnej, historii sztuki, modelowania form przestrzennych czy malowania akwarelą. Dodatkowym atutem kursu są plenery rysunkowe odbywające się corocznie w Krakowie. Różnorodność i wielopłaszczyznowość prowadzonych zajęć przyczynia się do faktu, że nasi uczniowie często dostają się na kilka wybranych uczelni jednocześnie.

Wystawy i działalność publiczna

Od 2006r. we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP organizujemy wystawy pod hasłem „Młodzi w architekturze”, które odbywały się już w Muzeum Częstochowskim (Ratusz ul. NMP 45A), w siedzibie Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie – Konduktorownia (ul. Piłsudskiego 34/36, 42-202 Częstochowa) oraz w Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego (Park im. S. Staszica). W ramach wystawy organizowane są warsztaty projektowe, w których biorą udział uczniowie szkoły VERSO.

Organizujemy również coroczne wystawy prac naszych uczniów, przy współpracy z fundacjami i szkołami ponadgimnazjalnymi. Prace naszych uczniów przekazywane są na różnego rodzaju aukcje i licytacje charytatywne (m.in. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz w II L.O. im. R. Traugutta w Częstochowie).