warsztaty

Od 2006 roku wraz z częstochowskim oddziałem SARP współorganizujemy wystawy z cyklu „Młodzi w architekturze”, które mają na celu promować młodych i zdolnych architektów, a także studentów architektury. W ramach tej wystawy organizowane są również jednodniowe warsztaty projektowe, podczas których uczniowie naszej szkoły w formie zabawy projektują i budują kompozycje przestrzenne jako elementy małej formy architektonicznej.

WARSZTATY W GALERII JURAJSKIEJ 2011
W dniach od 19 do 21 sierpnia nasza szkoła organizowała w Galerii Jurajskiej warsztaty plastyczne dla dzieci o tematyce nawiązującej do prezentowanego obrazu wyszywanego haftem "Bitwa pod Grunwaldem". Zajęcia które przygotowaliśmy doskonale sprawdziły się, co zainspirowało nas do stworzenia nowego profilu w naszej szkole skierowanego dla najmłodszych.
Przy okazji warsztatów, uczniowie naszej szkoły wykonali makietę zamku w Olsztynie.

WARSZTATY I WYSTAWA "MŁODZI W ARCHITEKTURZE" W GALERII JURAJSKIEJ 2013

W dniu 16 marca w Galerii jurajskiej odbyły się warsztaty dla studentów architektury, polegające na stworzeniu projektu wielkokubaturowej zabawki w przestrzeni miejskiej. W wydarzeniu wzieło udział przeszło 100 uczestników, czego owocem było powstanie 23 projektów. Wyróżnione prace mają doczekać się realizacji z udziałem władz Miasta Częstochowy.

 Fotorelacje z odbytych warsztatów znajdują się w galerii