Wydarzenia

warsztaty

Od 2006 roku wraz z częstochowskim oddziałem SARP współorganizujemy wystawy z cyklu „Młodzi w architekturze”, które mają na celu promować młodych i zdolnych architektów, a także studentów architektury. W ramach tej wystawy organizowane są również jednodniowe warsztaty projektowe, podczas których uczniowie naszej szkoły w formie zabawy projektują i budują kompozycje przestrzenne jako elementy małej formy architektonicznej.

WARSZTATY W GALERII JURAJSKIEJ 2011
W dniach od 19 do 21 sierpnia nasza szkoła organizowała w Galerii Jurajskiej warsztaty plastyczne dla dzieci o tematyce nawiązującej do prezentowanego obrazu wyszywanego haftem "Bitwa pod Grunwaldem". Zajęcia które przygotowaliśmy doskonale sprawdziły się, co zainspirowało nas do stworzenia nowego profilu w naszej szkole skierowanego dla najmłodszych.
Przy okazji warsztatów, uczniowie naszej szkoły wykonali makietę zamku w Olsztynie.

WARSZTATY I WYSTAWA "MŁODZI W ARCHITEKTURZE" W GALERII JURAJSKIEJ 2013

W dniu 16 marca w Galerii jurajskiej odbyły się warsztaty dla studentów architektury, polegające na stworzeniu projektu wielkokubaturowej zabawki w przestrzeni miejskiej. W wydarzeniu wzieło udział przeszło 100 uczestników, czego owocem było powstanie 23 projektów. Wyróżnione prace mają doczekać się realizacji z udziałem władz Miasta Częstochowy.

 Fotorelacje z odbytych warsztatów znajdują się w galerii

wystawy

Od 2006r. organizujemy rokrocznie wystawy prac naszych uczniów, przy współpracy z fundacjami i szkołami ponad gimnazjalnymi. Prace naszych uczniów przekazywane są na różnego rodzaju aukcje i licytacje charytatywne (m.in. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz w II L.O. im. R. Traugutta w Częstochowie). We współpracy z Częstochowskim oddziałem SARP organizujemy wystawy pod hasłem „Młodzi w Architekturze” które odbywały się w Muzeum Częstochowskie (Ratusz ul. NMP 45A), w siedzibie Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie – Konduktorownia (ul. Piłsudskiego 34/36, 42-202 Częstochowa) oraz w Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego (Park im. S. Staszica).